HomeNFLBuffalo Bills înfrânți Miami Dolphins

Buffalo Bills înfrânți Miami Dolphins

Meciul disputat joi, 13 noiembrie, între cei de la Buffalo Bills și Miami Dolphins s-a încheiat cu înfrângerea celor de la Bill cu un scor de 9 la 22.

Dacă în primul sfert, scorul a fost egal, 3-3, al doilea sfert le-a adus celor de la Buffalo Bills încă 3 puncte. Miami Dolphins nu au reușit să înscrie nici un punct în cel de-al doilea sfert, dar au recuperat în ultimele două.

Al treilea sfert a venit cu o surpriză colosală din partea celor de la Dolphins care s-au mobilizat și au înscris 9 puncte, cei de la Buffalo obținând alte 3 puncte.

Al patrulea sfert a fost cel care a demonstrat în schimb tenacitatea celor de la Dolphins. Aceștia au înscris 10 puncte și i-au împiedicat pe cei de la Buffalo Bills să marcheze.

În conferința de presă post meci, antrenorul principal al celor de la Buffalo Bills, Doug Marone, și-a declarat nemulțumirea modului în care meciul s-a desfășurat, dar și-a asumat răspunderea, considerând înfrângerea un eșec al întregii echipe, jucători și antrenori la un loc.