HomeNFLChiefs au avut un meci cu final neașteptat

Chiefs au avut un meci cu final neașteptat

Deşi până în săptămâna 6 când nu au jucat, Kansas City Chiefs au avut o serie de 3 înfrângeri (sapt. 1 – Tennessee Titans, sapt. 2 – Denver Broncos, sapt. 5 – San Francisco 49ers), meciurile ce au urmat începând cu săptămâna 7 au fost încununate de victorii, înclinând balanta la 6 victorii – 3 înfrângeri.

Meciul din săptămâna 10, cu Buffalo Bills gazde, a ţinut fanii Chiefs în suspans până în ultimul sfert. Acest lucru s-a datorat faptului că, în afară de 3 puncte marcate în primul sfert, Chiefs nu au reuşit să mai marcheze deloc. În tot acest timp, Buffalo Bills au menţinut o constantă a scorului, marcând 7 puncte în primul sfert şi câte 3 puncte în celelalte două sferturi.

Al patrulea sfert al meciului a venit cu o răsturnare neaşteptată de situaţie, binevenită pentru cei de la Chiefs care au reuşit să obţină 14 puncte, acest punctaj fiind şi diferenţa faţă de gazde care au obţinut 0 puncte.

Deşi Chiefs au câştigat cu 17-14 acest meci, antrenorul principal Andy Reid a refuzat să se bucure pentru victoria obţinută, susţinând că au avut mare noroc că au continuat lanţul victoriilor.

Noi le urăm succes în meciul ce urmează, meci disputat cu cei de la Seattle Seahawks.