HomeFlagProgramul competitional Rebels Winter Cup VI
Rebels Winter Cup 2017

Programul competitional Rebels Winter Cup VI

Programul competitional Rebels Winter Cup VI este disponibil aici.

Meciurile se vor juca pe 4 terenuri, avand parte atât de competiția pentru U16 cât și competiția pentru adulți.

În competiția pentru adulți sunt 3 grupe, dintre care prima este grupa Ligii Național de Flag Football – LNFF în urma căreia se va decide clasamentul final LNFF.

Sâmbătă, 8 decembrie 2018, de la ora 13:00, pe terenul din cadrul Complexului Sportiv Ion Țiriac va începe prima zi competițională.

Grupa U16*, formată din 4 echipe (Rebel Pugs retrăgându-se din competiție) are următoarea componență:

  • Crusaders U16
  • Bucharest Warriors
  • Mioveni Angels
  • Slatina Chargers

Grupa U16 va avea următoarele meciuri:

  • 13:00 – teren 1 -> Crusaders U16 vs. Bucharest Warriors
  • 13:30 – teren 1 -> Mioveni Angels vs. Slatina Chargers
  • 14:00 – teren 1 -> Mioveni Angels vs. Crusaders U16
  • 14:30 – teren 1 -> Slatina Chargers vs. Crusaders U16
  • 15:00 – teren 1 -> Bucharest Warriors vs. Mioveni Angels
  • 15:30 – teren 1 -> Slatina Chargers vs. Bucharest Warriors

Grupa A a competiției de adulți, grupa LNFF, are următoarea componență:

  • Cluj Crusaders
  • Bucharest Rebels
  • Chișinău Sentinels
  • Crusaders U16/W

Grupa A va disputa următoarele meciuri:

  • 13:00 – teren 2 -> Cluj Crusaders vs. Bucharest Rebels
  • 13:45 – teren 2 -> Bucharest Rebels vs. Chișinău Sentinels
  • 14:30 – teren 2 -> Cluj Crusaders vs. Chișinău Sentinels
  • 15:15 – teren 2 -> Crusaders U16/W vs. Bucharest Rebels
  • 16:00 – teren 2 -> Crusaders U16/W vs. Chișinău Sentinels
  • 16:45 – teren 2 -> Crusaders U16/W vs. Cluj Crusaders

Grupa B a competiției de adulți are următoarea componență:

  • Sofia Buldozers
  • Bucharest Titans
  • Old as F*^#
  • Santa’s Rebels
  • Giurgiu Gladiators B

Grupa B va disputa următoarele meciuri:

  • 13:00 – teren 3 -> Santa’s Rebels vs. Old as F*^#
  • 13:45 – teren 3 -> Sofia Buldozers vs. Bucharest Titans
  • 14:30 – teren 3 -> Giurgiu Gladiators B vs. Santa’s Rebels
  • 15:15 – teren 3 -> Bucharest Titans vs. Old as F*^#
  • 16:00 – teren 1 -> Santa’s Rebels vs. Bucharest Titans
  • 16:00 – teren 3 -> Sofia Buldozers vs. Giurgiu Gladiators B
  • 16:45 – teren 3 -> Old as F*^# vs. Giurgiu Gladiators B
  • 17:30 – teren 2 -> Bucharest Titans vs. Giurgiu Gladiators B
  • 17:30 – teren 3 -> Sofia Buldozers vs. Santa’s Rebels
  • 18:15 – teren 3 -> Sofia Buldozers vs. Old as F*^#

Grupa C a competiției de adulți are următoarea componență:

  • Rudolph’s Helpers
  • ELTA Team
  • Giurgiu Gladiators A
  • Brașov Bears
  • Bucharest Others

Grupa C va disputa următoarele meciuri:

  • 13:00 – teren 4 -> Rudolph’s Helpers vs. ELTA Team
  • 13:45 – teren 4 -> Giurgiu Gladiators A vs. Brașov Bears
  • 14:30 – teren 4 -> ELTA Team vs. Bucharest Others
  • 15:15 – teren 4 -> Rudolph’s Helpers vs. Brașov Bears
  • 16:00 – teren 4 -> ELTA Team vs. Giurgiu Gladiators A
  • 16:45 – teren 1 -> Giurgiu Gladiators A vs. Bucharest Others
  • 16:45 – teren 4 -> ELTA Team vs. Brașov Bears
  • 17:30 – teren 1 -> Rudolph’s Helpers vs. Giurgiu Gladiators A
  • 17:30 – teren 4 -> Brașov Bears vs. Bucharest Others
  • 18:15 – teren 2 -> Bucharest Others vs. Rudolph’s Helpers

Din informațiile primite de la organizatori, este posibil să apară unele modificări ale orelor și locațiilor de joc, în ziua de sâmbătă.

Duminică, 9 decembrie 2018, cu începere de la ora 12:00, se vor juca meciurile eliminatorii.

Primele 3 echipe din Grupa A, grupa LNFF, se vor califica în sferturi împreună cu echipa victorioasă între ultima clasată în grupa A și prima clasată în competiția de U16.

De asemenea, în sferturi se vor califica primele 2 clasate din grupele B și C.

Sferturile de finale vor fi următoarele:

  1. 12:00 – teren 1 -> Prima clasata din Grupa A vs. A doua clasată din grupa B;
  2. 12:00 – teren 2 -> A doua clasata din Grupa A vs. A doua clasată din grupa C;
  3. 12:00 – teren 3 -> A treia clasata din Grupa A vs. Prima, clasată din grupele B și C, cu cel mai bun punctaveraj;
  4. 12:00 – teren 4 -> Cea mai bună dintre prima clasată în grupa U16 și ultima clasată din Grupa A vs Prima, clasată din grupele B și C, cu cel mai slab punctaveraj.

Semifinalele se vor disputa în felul următor:

  1. 13:00 – teren 2 -> Echipa câștigătoare din primul sfert de finală vs. Echipa câștigătoare din al doilea sfert de finală;
  2. 13:00 – teren 3 -> Echipa câștigătoare din al treilea sfert de finală vs. Echipa câștigătoare din al patrulea sfert de finală.

Finalele vor fi următoarele:

  1. 14:00 – teren 2 – Finala -> Echipa câștigătoare din prima semifinală vs. Echipa câștigătoare din a doua semifinală
  2. 14:00 – teren 3 – Finala mică -> Echipa învinsă din prima semifinală vs. Echipa învinsă din a doua semifinală

Detalii despre echipele participante poți afla aici: Se apropie Rebels Winter Cup VI

Sursă foto: Bucharest Rebels

Share With:
Rate This Article